0
Jūsų krepšys tuščias
+370 685 11 812
LT
RU

Mūsų stuburas privalo atlikti šešias funkcijas:

 • prilaikyti galvą ir suteikti standumą skeletui;
 • laikyti kūną vertikalioje padėtyje;
 • apsaugoti stuburo smegenis, kuriomis eina nervai jungiantys galvos smegenis su kitomis kūno dalimis;
 • tarnati raumenų ir šonkaulių prisijungimo vieta;
 • amortizuoti smūgius ir krestelėjimus;
 • leisti kūnui judėti įvairiom kryptim.

Ir šias funkcijas vykdo 32-34 mažyčiai kaulai – slanksteliai, tarp kurių randasi kremzliniai diskai, panašūs į kelių ar alkūnių. Penki skyriai sudaro S-formos sturo stulpą, užtikrinantys stuburui papildomas amortizacijos galimybes.
Pats judriausias stuburo skyrius – kaklo, susidedantis iš septynių slankstelių, kurie atsako už kaklo judesius ir galvos pasukimą. Du viršutiniai kaklo slanksteliai (svarbiausias funkcinis “tvirtinimas”) turi savo anatomiją, besiskiriančia nuo likusiųjų.
Pirmasis slankstelis gavo pavadinimą pagal mitologinį titaną, kuris laiko ant pečių dangaus skliautą ir saugo visa pasaulį. Stuburo Atlantas laiko kaukolės skliautą ir apsaugo mūsų centrinį nervų sistemos skyrių – smegenis.
Ir nors Atlantas neturi stuburo kūno, kaip likusieji, per jį eina stuburo arterijos, kurios dalyvaujastuburo smegenų stulpo kraujo aprūpinimo sitemoje, o taip pat didžiųjų smegenų pusrutulių galvūgalio dalių kraujo aprūpinimo sistemoje. Esant mažiausiam nestabilumui stuburo kaklo skyriuje, susidarant išvaržoms, spaudžiančioms stuburo arterijas, kurios dalyvauja stuburo stulpo aprūpinimo krauju sistemoje, esant skausmingiems spazmams dėl pažeistų kaklo diskų, atsiranda kraujo nepankamumas minėtuose galvos smegenų skyriuose. Tai pasireiškia galvos skausmais, svaigimu, “žvaigždutėmis” akyse, nestabilia eisena, retkarčiais kalbos sutrikimais. Ši būsena buvo pavadinta vertebro – baziliariniu nepakankamumu.

Tokia diagnozė šiandiena nustatoma praktiškai kiekvienam biuro darbuotojui, pagal statistiką praleidžiančiam 5000-7000 valandų per metus (1414 dienų arba 3,9 metų – per gyvenimą). Ir šis skaičius pastoviai auga, todėl kad statistikai priskiria prie “dirbančiu prie kompiuterio”, studentus ir vaikus.

Stuburo kaklo skyrius esant tam tikram palinkimo į priekį kampui patiria tam tikras apkrovas:

 • neutralus — 4,5-5,4 kg
 • 15 laipsnių — 12,25 kg
 • 30 laipsnių — 18,14 kg
 • 45 laipsnių — 22,22 kg
 • 60 laipsnių — 27,21 kg
 • 90 laipsnių — neimanoma išmatuoti.

Mes sėdime palenke galvą prie kompiuterio ekrano 60-90 kampu. O dabar įsivaizduokite kokią siaubingą apkrovą patiria Atlantas ir visas stuburo stulpas!

Atlantui padėti gali taisyklinga laikysena, kurią formuoja ir palaiko ergonominis krėslas su individualiais visų sistemų adaptavimo ir reguliavimo mechanizmais. Ne atskirai paimta reguliojama galvos atrama ar autonomiškai reguoliuojamas pasvirimo kampas ar aukštis. Tik SISTEMA, kuri atsako už visų stuburo skyrių palaikymą ir galūnių kraujotą.
Ir tokia ergonomikos sitema egzistuoja! Ji yra kiekviename ТМ KULIK SYSTEM krėsle skirtame ir vaikams, ir suaugusiems. Matematiniu tikslumu apskaičiuota, suderinta su šiuolaikinės biomechanikos dėsniais, ši intelektuali sistema gerina mūsų gyvenimo lygį, gražindama stuburui jo natūralią būseną, nuimdama statinius krūvius ir kontroliuodama laikyseną.

Mūsų stuburas apdovanotas ypatingu tvirtumu ir ilgai “tyli”, kaupdamas kilogramus ir apkrovimo kampus. Tačiau laukti kol jis duos nuovargio signalą gydytojai nerekomenduoja, todėl kad tai bus ligos signalas. Prevenciškai išvengti skausmo ir neleisti vystytis stuburo ligoms skirta vienintelė pasaulyje patentuota sistema KULIK SYSTEM ergonomics.