0
Jūsų krepšys tuščias
+370 685 11 812
LT
RU

    Vaikų stuburas formuojasi palaipsniui: po vaiko gimimo stuburo forma ir dydis kardinaliai pasikeičia, o didžiausias stuburo slankstelių augimas stebimas pirmųjų dvejų metų laikotarpyje.

3-4 mėnesių amžiuje, kada vaikas tik pradeda savarankiškai laikyti galvą, formuojasi taip vadinamas kaklo lordosis. Artėjant pusei metų stebima krūtinės kifozė (kupra) ir kaip taisyklė vaikas, šiuo metu, jau pasitikinčiai sėdį. Sakralinė kifozė (kupra) ir juosmens lordozė formuojasi pas vaiką tada, kai jis pradeda vaikščioti, o artėjant 6 metams formuojasi tipinė stuburo forma. Charakteringų linkių formavimasis baigiasi apie 18-20 gyvenimo metus.

Tėvai privalo žinoti kokius kriterijus turi atitikti normali vaiko laikysena. Tai:

  • lygiagreti visos atramos plotui, galvos ir kūno padėtis;
  • pečių ir kaklo linijos turi būti simetriškos;
  • pečiai turi būti viename lygyje;
  • mentės privalo būti viename lygyje;
  • stuburo slankstelių kauburėliai turi būti vienoje linijoje;
  • šoniniai kūno paviršiai turi būti vienodos formos;
  • skeleto muskulatūra turi būti simetriška;
  • simetriška turi būti ir pėdų kontūrai…

Visa tai veda prie vieno – NETEISINGOS LAIKYSENOS, NETEISINGO STUBURO VYSTYMOSI, RAUMENŲ TONUSO SUMAŽĖJIMO, REGĖJIMO SILPNĖJIMO IR CHRONIŠKŲ VIDAUS ORGANŲ LIGŲ VYSTYMOSI.

IMTIS PREVENCIJOS IR KONTROLIUOTI!

Būtent šie du veiksmai turi tapti tėvams lemiami. Kaip? Jei darbo diena atima visą dienos laiką, paskui reikia įveikti piko valnadų “kamščius”, nudirbti begalę buitinių darbų namie ir… Chroniško nuovargio sindromas – visos žmonijos diagnozė. Tačiau yra unikali galimybė taupyti laiką, o svarbiausia neleisti šiam sindromui paliesti mūsų vaikų, kai jie paaugs.

Viskas prasideda vaikystėje! Ir teisnga laikysena taip pat. Sveika vaikyste ir teisingu stuburo vystymusi rūpinasi KULIK SYSTEM krėslai vaikams! Būtent šie krėslai, turintys unikalią viso stuburo zonų palaikymo, laikysenos formavimo ir jos kontrolės sistemą – geriausi “Auklėtojai” Jūsų vaikams.
Ir taip, išvengti stuburo patalogijų – tai įsigyti vaikišką KULIK SYSTEM krėslą, o kontrolę užsiims vakiška KULIK SYSTEM TM ergonomika.